Ameliyatsız Mide Küçültme

Ameliyatsız Mide Küçültme nasıl yapılır, yemek düzeni nasıl oluşturulur, yemeklerde dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir. Diyet mide küçültme için yeterlimi, spor yapmamız gerekiyor mu? Aklınıza takılan tüm soruların cevabı yazımızda…

Ameliyatsız Mide Küçültme Yöntemleri

Ülkemizde ve dünyada hızlı bir şekilde artan obezite tehdidi, yemek yeme alışkanlıkları, psikolojik nedenler, aile yemek yeme disiplini, çevresel faktörler, hormonal nedenler, bölgesel yemek alışkanlıkları ve duygusal yemek yeme gibi bir çok faktörün tetiklenmesiyle oluşmaktadır. Obeziteye neden olan bir diğer önemli faktörde günümüzde yediğimiz bir çok gıdanın doğal olmayan ürünlerden oluşmasından kaynaklanmaktadır. İnsanlar daha çok para kazanmak için doğal yollarla gıda üretimi yerine içerisinde kimyasal maddeler bulunan gıdalar ürettiklerinden dolayı obezi tehdidi de artmaktadır. Bu kadar olumsuz etken olmasına rağmen obezite ile savaşta iyi şeylerde yapılmaktadır. Kilo problemi çok aşırı olan ve kilo ile birlikte tetiklenen diğer metabolik hastalıkları nedeniyle sağlığı tehlikeye giren kişilerin imdadına obezite cerrahisi yetişmektedir. Mide küçültme ameliyatı  olarak çok hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan ve diğer metabolik hastalıklarımızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

Eğer çok fazla bir kilo probleminiz yoksa diğer tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bunların başında sağlıklı beslenme, spor ve diyettir. Ameliyatsız Mide Küçültme için yapacağınız diyet programları ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.  Yemek yeme şekli ve yeme disiplini düşündüğünüzün aksine kilonuzu önemli olarak etkilemektedir. Örneğin aynı yemeği yavaş ve sık sık çiğneyen birisi ile hızlı ve az çiğneyerek yiyen birisi arasında ciddi kilo farkları olabilmektedir. Burada önemli olan yemek yemenin bir disiplini olduğunu bilmeniz ve ona göre hareket etmenizdir.

hızlı zayıflama

 

Ameliyatsız Mide küçültme için diyet yapmak yeterli midir?

Türk insanının büyük bir kısmı metabolizması hızlı olan insanların daha iyi kilo verdiğini, kendilerininde metabolizması yavaş olduğundan dolayı kilo veremediklerinden dolayı şikayetçidir. Bu bir bakıma doğru olmakla birlikte yanlıştır. Metabolizmanın hızlı yada yavaş çalışmasında insanlarında rolü büyüktür. Midenizi küçültmek istiyorsanız öncelikle buna kendinizi inandırmanız gerekmektedir. Mide uzun bir zaman periyotun da sürekli aşırı yemek yeme ile birlikte azar azar büyümektedir. Midenin küçülmesi çok zordur fakat aşırı bir büyüme oluşmamışsa frenlemek mümkündür.

Çok aşırı aç kaçmayın!!! Evet bu en önemli kuraldır. Uzun aralarla yemek yerseniz metabolizmanız yavaşlayacaktır. Bu yüzden aç kalmak sizi zayıflatmaz.  Aksine vücudunuzdaki bazı hücreleri uyarak yağ depolamaya başlarsınız. Bu yüzden azar azar da olsa vücudumuzu aç bırakmamalıyız. Az kalorili gıdalar tüketmeliyiz. Posalı sebzeler ve protein içeren gıdalar tüketmeli ve karbonhidrattan olabildiğince kaçınmalıyız. Yediğiniz posalı gıdalar sindirim sisteminizi düzenleyerek yediğiniz gıdaların iyi sindirilmesini sağlayacaktır. Protein ise vücudunuzun daha sağlıklı olması için olmazsa olmazı olmalıdır.

Yemek öncesi 1 bardak ılık su. Bu altın kuralımız. Her yemekten önce bir bardak ılık su içiyoruz. Mümkünse içine birazda taze sıkılmış limon suyu katabilirsiniz. Bu hem sizin metabolizmanızı hızlandıracak hemde midenizde su olduğu için daha az gıda tüketerek doyum noktamıza ulaşacaksınız.  Ayrıca yemek yerden yediğiniz lokmaları ufaltmayı unutmuyoruz. Ufak ufak lokmalar alıp bol bol çiğneyerek yutuyoruz. Bu sayede midenin gıdaları öğütmesi işlemini hızlandırmış ve midemizi yormamış oluyoruz.

mide küçültme nasıl yapılır

Mide Küçültme Diyeti Nasıl Yapılır?

Mide küçültme diyeti bir liste değildir. Midenizi küçültme diyeti bir yaşam biçimidir. Listelere uymak yerine yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeli ve beslenmenizi bir disiplin çerçevesinde yapmalısınız.  Metabolizmanızı hızlandırmak için azar azar yemeli ve vücudunuz aç bırakmamalısınız. Yediğiniz porsiyonları küçültmeli  ve bol sıvı tüketmelisiniz. Sebze ve protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Karbonhidratları ve 3 beyazı vücudunuzdan uzak tutmalısınız. Tatlılar, hamur işleri ve poğaçaları unutmalısınız. Tamamiyle kesemesenizde hayatınız için bir ödül olarak görmeli ve haftada 1 kereden fazla tüketmemelisiniz. Un, tuz ve şeker oluşumlarından uzak durmayı bir disiplin haline getirmelisiniz.

 

Mide Küçültme Egzersizleri Nelerdir?

Haftada 3 kere yapacağınız spor ile fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Evet spor hem kilo hemde sağlık için her insanın yapması gereken bir aktivitedir. Mide küçültme için altın kurallardan birisidir. Spor ile kolesterol, hiper tansiyon, şeker hastalığı ve aşırı kilo gibi bir çok rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Ülkemizde spor yapmak bir lüks olarak görülse de başlamanız için illa bir spor salonuna yazılmanız gerekmez. Günümüz şartlarında belediyelerin açtığı spor salonları uygun ücret karşılında hizmet vermektedir.  Bunlara da gücünüz yetmiyorsa parklarda bulunan spor aletleri ile başlayabilirsiniz.

Mide Bölgeniz İçin Spor Hareketleri

√ Mekik hareketi

√ Ters Mekik

√ Çapraz Mekik Aktiviteleri

√ Esneme Egzersizleri

Zayıflama Egzersiz Hareketleri

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: