Bölgesel Zayıflamanın Yolları

Bölgesel Zayıflamanın Yolları

Spor ve sağlıklı beslenme, ideal kiloya kavuşmamızı ve sağlıklı bir yaşam sürmemizi sağlar. Spor yaparak, fit bir vücuda ve kaslı bir görünüme sahip olmak mümkündür. Fakat bazen diyetle ya da spor yaparak azaltılamayan, vücudun belli bölgelerinde biriken yağları yok etmek için başka yöntemlere başvurulması gerekebilir. Karın bölgesi ya da kalçalarda yağlanma, üst bacaklarda, kollarda ya da bel bölgesindeki yağlanma için cerrahi, iğneli ya da vakumlu bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılmaktadır. Eğer kilolarınızdan bölgesel zayıflama ile kurtulamazsanız mide küçültme ameliyatı uygulamalarını kontrol edebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamanın Yolları:

 1. Liposuction

  Vücuda orantılı bir görünüm kazandırmak amacıyla belli bölgelerde toplanan yağların vakum yöntemi ile alınmasıdır. Yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanarak kanamayı azaltan serumlar enjekte edilir, yağlar çok daha kolay ve sorunsuz alınır. İlerde kilo alındığında dahi yağ alınan bölgelerdeki yağ hücreleri azaltıldığından yağlar aynı bölgede toplanmaz.
  Liposuction

 2. Mezoterapi

  Liposuction yönteminin aksine bu yöntemde yağlar alınmaz. Deri altına yağları eritici bir sıvı ile dolaşımı düzenleyen bir karışım çok ince iğneler ile enjekte edilir. Bu karışım sıkışmış yağ hücrelerini rahatlatarak selülit görünümünü de yok eder. Antioksidan, vitamin ve mineraller içeren bu sıvı ciltte gençleşme de sağlar. İlerde kilo alındığı zaman yağların aynı bölgede toplanma olasılığı yüksektir.
  Mezoterapi

 3. Lipoliz

  Yağ hücrelerinin deforme edilerek vücuttan çıkarılması yöntemidir. İçeriğinde soya bulunan iğneler ile belli bölgelere enjekte edilen sıvı yardımı ile yağ hücrelerinin erimesi ve fazla yağın vücuttan atılması sağlanır. Cerrahi bir operasyon olmadığından acısız ve ideal bir işlemdir.
  Lipoliz

 4. Ultrashape

  İstenmeyen yağ hücrelerini ultrason ile parçalayan, ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Ses dalgaları ile deri altındaki yağ hücreleri parçalanır ve kalıcı bir incelme sağlar. Seansları çok uzun sürdüğü için zamanı olmayanlar tercih etmeyebilir. Fakat her seanstan sonra 2-4 cm gibi gözle görülür çevresel bir incelme sağlar.

  Ultrashape

 5. Radyofrekans

  Isı kullanılarak radyo dalgalarının vücuttaki su molekülleri ile iyonları harekete geçirmesi ve enerji oluşturarak yağları eritmesi yöntemidir. İncelme gerçekleşir, selülitler yok olur ve sarkıklıklar giderilir.

Radyofrekans

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: