Diyet Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler?

Diyet Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler?

Birçok kadının kendiyle ilgili en sevmediği şey fazla kilolarıdır. Bu kilolardan kurtulmak için de diyete başvururlar. Gazetelerde, televizyonlarda ve internette sayısız diyet seçeneği var. Herkes kendi bünyesine uygun bir diyet seçebilir ya da kendi diyetini kendi yaratabilir. Ama her kadının diyet yaparken dikkat etmesi gereken şeyler hep aynıdır. Pazartesi başlayıp, salı bitmeyen diyetleriniz olsun istemiyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız.

Diyette Dikkat Etmeniz Gerekenler Listesi Aşağıdadır

1)Sık sık ve düzenli yiyin. Vücudunuzu, kendinizin ayarlayacağı bir biyolojik saate alıştırırsanız, metabolizmanız daha hızlı çalışır. Bir süre sonra yemek aralarında acıkmamaya da başlarsınız çünkü vücudunuz hangi saatte yemek yiyeceğini zaten biliyordur.

2)3 beyazdan uzak durun. Tuz, un ve şeker tüketiminizi minimuma indirin. Bu ürünler tansiyonu ve şekeri yükseltmekle kalmayıp, vücutta ödem oluşumunu sağlıyor.

3)Yiyeceklerinizi olabildiğinde haşlayın. Kızartmadan ve yağlı yemeklerden kaçının. Fırında ızgara yapmak, buharda pişirmek, közlemek gibi yolları diyetteyken rahatça deneyebilirsiniz.

diyet nasıl yapılır

4)Diyetinizin başarıya ulaşmasını istiyorsanız, karbonhidratlardan uzak durun. Patates, mısır, nişasta, ekmek yemeyin. Bu besinler, vücutta en hızlı yağa dönüşen ürünlerdir.

5)Bol bol sıvı tüketin. Su, yeşil çay, bitki çayı, meyve çayı en iyi dostlarınız olsun. Hatta günde 2-3 bardak yeşil çay içerseniz metabolizmanızın daha hızlı çalıştığını fark edeceksiniz.

6)Doğal yiyecekler tüketin. Hazır yoğurt, konserve, dondurulmuş ürünlerden kaçınmaya özen gösterin. Her şeyin en güzeli doğal ve taze olanı, unutmayın.

 

7)Ekmek kızarınca, sihirli bir şeye dönüşmez; hala ekmektir.’ Kızartılmış ekmek daha zararsızdır.’ düşüncesi yanlıştır.

8)Sadece diyet yapmak asla yetmez. Bol bol yürüyüş, düzenli sporla yaptığınız diyeti destekleyin. Hatta spor yapmayı yaşam tarzınız haline getirin. Asansöre binmeyin; merdivenleri kullanın.

9)Yiyecekleri çok çiğneyin. Arkanızdan kimse kovalamıyor. Bir lokmayı 20-25 saniye çiğnemek daha hızlı sindirilmesini sağlar.

10)Eve abur cubur almayın. Atıştırmayı çok seviyorsanız bolca kuruyemiş yiyin.
Bunları yaparken diyet denilen şeyin aslında tüm hayatınız boyunca sürmesi gerektiğini unutmayın. Diyet haftası, ayı biter ama sağlıklı ve düzenli beslendiğiniz sürece kilolarınızla her zaman barışık olabilirsiniz.

Diyet Yapanların Dikkat Etmesi Gerekenler?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: