En etkili kilo verme yöntemleri

En etkili kilo verme yöntemleri

En Etkili Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir ?

 1. Kilo vermek için motive olun ve hedefler belirleyin!

  Kilo verme isteğinizi belli bir amaca bağlayın ve hayat düzeninizi kilo verme hedefi üzerine kurun. Kilo vermek için kararlı olun.

 2. Su içmeyi alışkanlık haline getirin!

  Sabah kalktığınız zaman 1 bardak su için. Yemeklerden yaklaşık 30 dakika önce de 1 bardak su için. Gece yatmadan da 1 bardak su için. Sadece bu alışkanlığınız bile size günde en az 5-6 bardak su içirecektir. Alışkanlık kazanınca susadığınız her an su içmeyi atlamadığınızı fark edeceksiniz. Su kilo verdirdiği gibi toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve cildinizi gençleştirir.

  kilo verme

 3. Kahvaltı öğününü atlamayın!

  Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Yumurta tok tutucu etkisi nedeniyle kahvaltıda olmazsa olmaz ögelerden biridir. Bu nedenle kahvaltıda en az 1 en fazla 3 yumurta yemeye özen gösterin.

 4. Light ürünler yerine doğal ürünler tercih edin!

  Form tutmak amacıyla katkılı ve diyet ürünler tercih etmek yerine meyve ve sebze yiyerek hem sağlıklı beslenmiş hem form tutmuş olursunuz. Kahvaltıda ve akşam yemeğinde bol yeşillikli salata yapabilirsiniz. Ara öğünlerde ise meyve ya da bir kase yoğurt yiyebilirsiniz.

 5. Aç kalmayın!

  Aç kalarak kilo vermeniz mümkün değildir. Dengeli ve ara öğünlerle beslenerek açtığınızı yatıştırın. Daha az ve daha yavaş yemek yemeye çalışın. Tabağınızı küçültün ya da porsiyonlarınızı azaltın. Esmer pirinç, bulgur tüketmeye çalışın. Tam buğday ekmeği dışında ekmek tüketmeyin. Kepekli ürünler, yulaf ve keten tohumu gibi tok tutucu ve sağlıklı besinler tüketin.

 6. Hareketlerinizi artırın ve düzenli spor yapın!

  Asansör yerine merdivenlere kullanmak ile işe başlayın. Kısa mesafelere yürüyerek gidin. Her gün 1 saat düzenli yürüyüş yapın. Evde de uygulayabileceğiniz pilates, yoga ya da fitness hareketleri uygulayın.

 7. Bitkisel zayıflama çayları için!

  Yeşil çay, yeşil kahve, sarımsak çayı, chia tohumu çayı gibi yağ yakıcı ve metabolizmayı artırıcı ek gıdalar ile sağlıklı yaşamınıza katkı sağlayın.

  zayıflama

 8. Tuzu, unu, şekeri hayatınızdan çıkarın!

  Beyaz ve işlenmiş olarak kullanılan gıda maddelerini hayatınızdan çıkarın. Esmer un ve şeker kullanın. Hatta şekeri tamamen bırakın. Çayınızı, kahvenizi tamamen şekersiz için. Eğer ilk etapta şekersiz çay içemiyorsanız 1 şekere kadar indirerek bırakın. Bitter çikolata ya da kuru meyveler ile çayınızı ya da kahvenizi tatlandırabilirsiniz.

 9. Süt için!

  Süt kemiklerinizi korumak için gereklidir. Bu nedenle günde mutlaka 2 bardak süt tüketmelisiniz. Diyet ya da spor yaparken light süt de tüketebilirsiniz.

 10. Uyu düzeni oluşturun!

  Yetişkin bireylerin günde en az 7-8 saat uykuya ihtiyacı vardır. Bu nedenle düzenli uyku çok önemlidir. Ayrıca yetersiz uyku, vücudun ghrelin hormonu salgılamasına ve kendinizi daha aç hissetmenize yol açar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: