Goji Berry Nedir? Faydaları Nelerdir?

Goji Berry Nedir? Faydaları Nelerdir?

Goji Berry meyvesi diğer adıyla kurt üzümü son günlerde ülkemizde adından oldukça söz ettirtmeye başladı. Goji Berry meyvesi nedir? Zayıflamaya faydaları nelerdir? İşte Detaylar haberimizde…

 

Goji Berry meyvesi 1700 yıldır tibette üretilen ve bir çok hastalığın tedavisinde tedavi edici ve destekleyici olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde son günlerde popüler olan bu meyvenin faydaları oldukça fazladır.

 

Yaşlanmayı Yavaşlatır

Goji Berry meyvesi içersinde bulunan antioksidanlar ve yoğun aminoasitleri sayesinde yaşlanmaya karşı bir görev üstleniyor. Bu maddeler cildin daha genç, canlı ve diri görünmesini sağlıyor. Bir taraftan da cildimizi besleyerek güzelliğinizi korumaya yarıyor.

 

Depresyonu Hafifletiyor

Uzun ömür meyvesi kurt üzümü içinde barındırdıkları ile anksiyete ve psikolojik sorunların giderilmesine katkı sağlıyor. Tibette yüzyıllardır yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği tedavi olarak kullanılmaktadır.

Goji-Berry-cinsel-guc

Soğuk Algınlığı ve Gribin Baş Düşmanı Goji Berry

Goji Berry İçerisinde yoğun miktarda bulunan C vitamini sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirdiği, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı koruduğu kanıtlanmıştır. İçerisinde bulunan C vitamini portakal ve mandalinadan üç kat daha fazla vitamin içerir. Bu yüzden bu soğuk kış aylarında hastalıktan korunmak için alternatif en etkili yollardan biridir.

 

Zayıflamak için bire bir

Goji Berry meyvesi içerisinde bulunan 19 çeşit aminoasit sayesinde kaslarınızı sağlamlaştırır ve gelişmesini sağlar. Proteinlerin yapı taşı olan aminoasitler vücudunuzdaki kasları güçlendirir ve yağ yakımı yaparak yağlarınızın kasa dönüşmesini sağlar. Fazla yağlar yakılacağı içinde iyi bir kilo verme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bol su ile tüketilmesi önerilmektedir.

Goji-Berry-Zayiflama

Sindirim Sisteminiz İçin Kurt Üzümü

Kurt üzümü Tibet’te yıllardır sindirim sistemi hastalıklarında destekleyici tedavi olarak kullanılmaktadır. Mide asidini dengeleyici özelliği sayesinde Gastrit yani mide yanması gibi rahatsızlıkların düzelmesine yardımcı olmaktadır.

 

Cinsel performansınızı ve sağlığınızı korur

Uzun ömür meyvesi olarak bilinen Goji Berry uzak doğu ülkelerinde infertilite yani kısırlık tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kadınlarda yumurtlamaya engel olan hastalıklara iyi geldiği ve yumurta kalitesini arttırdığı bilinmektedir. Erkeklerde ise sperm sayısını ve kalitesini arttırıcı özelliği vardır. Strese bağlı sperm sayısının azalmasına da iyi gelmektedir.

Goji-Berry-enerji

Şeker Hastalığınızı Dengeler

Çin ve Tibet’te uzun yıllardır Tip-2 Diyabet yani insüline bağlı şeker hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde insülin ve şeker seviyenizi dengeleyerek daha sağlıklı olmanızı sağlar. Tip-2 Diyabet dünyada sayısı en fazla olan şeker hastalığı türlerindendir. Bu meyveyi kullanacak olan şeker hastalarının mutlaka doktora danışması gerekmektedir.

Goji-Berry-Cayi

Kolesterolü Düzenler

Kolesterol bütün insanlarda olabilir. Bu hastalığın sadece kilolu insanlarda olduğunu söylemek yanlış olur. Dengesiz beslenen zayıf bir insanda bile kolesterol çıkma ihtimali vardır. Bu hastalığın en büyük düşmanı düzensiz ve dengesiz beslenmektir. Goji berry meyvesi kötü kolesterolle savaşarak vücudunuzun direncini korur.

Goji-Berry-Kolesterol

Gözünüze Faydalıdır

İçinde bolca bulunan A vitamini, beta karoten ve zeaksantin ile göz sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Katarakt hastalığına yakalanma ihtimali düşürür. Bu mineral ve besinler gözü besler ve direncini arttırır. İlerleyen yaşlar ile birlikte ortaya çıkan göz kusurlarının oluşma ihtimalide düşürmektedir.

 

Enerji Deposudur

Goji berry’de bulunan zengin besinler ve mineraller sayesinde sabah sersemliği ve halsizliğini üstünüzden atacaksınız. Kurt üzümü baş ağrısı ve halsizlik gibi hastalıklara karşı vücudunuzu korur. Yatmadan önce almamanızı tavsiye ederiz. Sabah yemeklerden sonra tüketmeye özen gösterin. Diğer Haberlerimiz İçin Lütfen Tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: