Mide Küçültme Formülleri

Mide Küçültme Formülleri

Doğal yollarla zayıflamak mümkündür. Günümüzde insanlar şok diyeti uygulayarak zayıflamaya çalışmaktadır. Yapılan şok diyetleri kısa vadede hızlı kilo verdirse bile uzun vadede vücuda çok fazla zarar vermektedir. Sağlıklı bir vücuda kavuşmak için Mide Küçültme Formülleri yazımızı mutlaka okuyun.

 

Kış ayları bayanların yaza hazırlık yaptığı dönemlerdir. Bu dönemlerde bayanlar yazın fit bir vücuda sahip olmak için internette gördüğü her diyeti uygulamaya başlarlar. Bilinçsizce yapılan diyetlerle verilen kilolar yerine doğal yollarla zayıflamanın daha sağlıklı olacağı aşikardır. Şok diyetleri ile verilen kilolar vücudun dengesini çok kötü bir şekilde bozacağı gibi verilen kilolarında belirli bir dönemden sonra hepsinin geri alınacağı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Şok diyetlerinde yapılan tek tip beslenme vücudun ihtiyaç duyduğu besin, mineral ve vitamin eksikliğine neden olmaktadır.

Yapılan tek tip beslenme diyetlerinde vücudun ihtiyaç duyduğu A-D-E-K vitaminlerini gerektiği kadar alamadığı için halsizlik, tırnak dökülmesi, cilt problemleri, saç dökülmesi ve halsizlik gibi sorunlar meydana gelecektir. Sadece proteinden oluşan diyetlerde ise karaciğerlerimiz ve böbreklerimiz aşırı derecede olumsuz etkilere maruz kalmaktadır.

 

Yanlış uygulanan diyetlerde verilen kilolar, diyet sona erdiğinde hızlı bir biçimde geri alınır. Bu diyetler kişiyi halsiz, enerjisiz, mutsuz ve huzursuz yaparken depresyona da zemin hazırlamaktadır. Yapılan hatalı diyet sona erdiği zaman iştah hızlı bir şekilde artacak ve yemek yeme bozukluğu oluşacak ve iyi bir niyetle başlanan zayıflama işlemi yoyo sendromu ile Obezite hastalığına doğru yok alacaktır.

hızlı kilo verme

METABOLİZMANIZI BOZMADAN ZAYIFLAMAK MÜMKÜN

Yapılacak diyetler sezonluk olmamalıdır ve profesyonel kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Diyet listesi hazırlanırken sizin iş hayatınız, yeme düzeniniz, uyku saatleriniz ve daha başka bir çok etken düşünülerek hazırlanan diyetler ile sağlıklı bir biçimde zayıflamanız mümkün.

Eğer bütün yolları denemiş ve kilo verememişseniz işte o zaman bir doktora başvurma vaktiniz geldi demektir. Doktor tavsiyesi ile gerekli tetkikleriniz(endoskopi ve laboratuvar tetkikleri) yapıldığı zaman, eğer vücudunuz obeziteyi kaldıramayacak duruma geldiyse mide küçültme ameliyatı olmanız önerilecektir. Obezite insanda bir çok hastalığa neden olmaktadır. Eğer hastalıklar insanın sağlığını riske atmaya başlıyorsa ameliyat olmalısınız. Cerrahi müdahale olduğunuzda, doktorunda önerilerini dinlediğinizde hızlı bir şekilde kilo verir ve eski sağlığınıza geri kavuşursunuz.

 

Mide Küçültme Formülleri

  • Mideye çok fazla gıda girmesini engellemek zamanla midenin küçülmesini sağlayacaktır.
  • Depresyon, sinir bozuklukları ve üzüntüler aşırı beslenmeyi arttırır. Midede bulunan iştah hormonları artarak kişiyi yemek yemeye zorlarlar.
  • Öğlen ve akşam yemeklerinden önce aralarda alınacak küçük aperatifler ani şeker düşmesini önler. Bu sayede şeker düşmesi ile birlikte tatlı ihtiyacı azalır. Tatlıları azaltarak midenizi küçültebilirsiniz.
  • Kola gibi asitli içecekleri hayatınızdan çıkartın. Asitli gıdalar içerdikleri yüksek miktarda şeker ile hızlı bir şekilde kilo almanızı sağlar.
  • Şişme özelliğine sahip yemeklerin az tüketilmesine özen gösterin. Bulgur gibi midede sıvı ile temas ettiğinde şişen gıdalardan çok yendiğinde midede şişerek midenizin büyümesine neden olur.
  • Hergün yeteri miktarda sıvı gıdalar tüketin. Su, yeşil çay, anason çayı, şekersiz normal çay gibi sıvılar aşırı acıkmanızı engelleyecektir.
  • Öğünlerinizde lif içeren gıdalar tüketin. Lifli gıdalar sindirim sisteminizi düzene sokarak sağlıklı olarak kilo vermenize yardım edecektir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: