SEK QUARK “Tatlı Krizinin En Hafif Hali”

SEK QUARK “TATLI KRİZİNİN EN HAFİF HALİ”

Sek Quark tatlı sevenler için üretilmiş, protein ve kalsiyum açısından zengin görünüş olarak süzme yoğurda benzeyen kefir ile üretilen sağlıklı bir peynir türüdür. Gerçek meyve parçacıklarından üretilen bir çok çeşidi vardır. Sade, limon, şeftali, çilek, elma ve tarçın, yaban mersini ve armutlu olarak gerçek meyve parçalarından oluşan paketlerde satışa sunulmuştur.

sek-quark-tatlı krizi

SEK QUARK Protein ve Kalsiyum İhtiyacınızı Karşılıyor

Sek Quark protein ve kalsiyum açısından zengin demiştik. Proteinler vücudumuzun en küçük yapı taşıdır. Proteinler kandan beyne ve saça kadar bir çok dokuda bulunurlar. İnsan vücudunda dokuların tamiri ve yenilenmesi görevini yaparlar. İnsan metabolizmasının düzenlenmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlarlar. Protein eksikliğinde halsizlik, durgunluk, çabuk yorulma ve direncin azalması gibi belirtiler ortaya çıkar.

Vücudun protein ihtiyacı boya, kiloya ve yaşa göre değişmektedir. Şu bir gerçektir ki Türk Nüfus Sağlığının yaptığı bir araştırmada insanlar gündelik beslenmelerinde yeterli proteini alamamaktadırlar.  Bunun için ek pesin kaynaklarını tüketmek gerekmektedir.

Kalsiyum ise kemik, diş, kaslarda ve sinirlerde bir çok yerde bulunmaktadır. Çeşitli görevi vardır ve vücut için önemlidir. Kalsiyum eksikliğinde çocuklarda raşitizm yetişkin ve yaşlılarda osteoporoz görüşebilir.  Ülkemizde yapılan bir araştırmada kalsiyum eksikliğinin %20 civarında olduğu görülmektedir. Süt ve süt ürünlerini az kullanmamız temel nedeni olarak görülmektedir.

Protein ihtiyacımızı gidermek için ayran, kefir, süt, yoğurt, peynir, et ve balık ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bol bol yumurta ve sütlü ürünler tüketmeniz vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein ve kalsiyumu sağlayacaktır.

Tatlı Kriziniz Tuttuğunda

Sek Quark ile markette tatlı krizim tuttuğunda tanıştım. Şarküteri reyonunun orada atıştırmalık bir şeyler ararken gözüme çarptı. Çocuk yada yetişkinlerde ara öğünlerde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Hem tatlı ihtiyacınızı gidermiş olursunuz, hem de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein ve kalsiyumu sağlamış olursunuz. Ülkemizde tatlıya karşı koyamadıkları için obezite olan kişi sayısı oldukça fazladır. 1 kutu SEK QUARK vücudunuzun günlük protein ve kalori ihtiyacının ortalama %15 ini karşılamaktadır.

sek quark nedir

Sek Quark Besin Değerleri

Sek Quark kalorisi çok fazla olmayan nadir tatlı türlerindendir. Bu yüzden gönül rahatlığı ile tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Quark ın örnek besin değerleri aşağıdaki gibidir.

Enerji (kcal/kj)     : 99/414

Protein                    : 5,5

Yağ                           : 3

Karbonhidrat         : 12,5

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: