Yeşil Çay İçerek Zayıflayın

Yeşil Çay İçerek Zayıflayın yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?

Kaynamış olan suyun içine bir bardak için bir çay kaşığı kadar kurutulmuş yeşil çay atmamızla hazır hale gelen yeşil çayın faydaları, hazırlanmasının çok basit olmasına rağmen oldukça fazla. Özellikle Asya ülkelerinde bin bir çeşit faydalarının farkında olunup tüketimi oldukça yüksektir. Yeşil çayın faydaları, son yıllarda ülkemizde de anlaşılmaya başlanmış ve bu ölçüde kullanımı artmıştır. Bilimsel olarak insanlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucu yeşil çayın, kansere karşı bile olumlu sonuçlar verdiği belirtilmiştir. Fakat bazı bilim adamları bu kadar büyük olumlu sonuçların, günlük yaşamdaki diğer aktivite ve tüketilen gıdalarla birlikte ortaya çıktığı düşüncesinde.

 

Bilim insanlarının birleştiği ana nokta ise; yeşil çayın yüksek antioksidan etkisiyle çeşitli hastalıklara engel olma ve mevcut olanların ilerlemesini engellemesidir. Yeşil çay içerisinde; teanin, kafein, fenolik bileşikleri bulanmaktadır. Böylece ders çalışırken kahve yerine içinde kafein barındırmasından yeşil çay tercih edilebilir. Yine içeriğindeki teanin stres ve gerginliği azaltır. Bir fincan yeşil çay ile zihin açıcı bir etki yaratabilir, konsantrasyonumuzu arttırabiliriz. Ayrıca uzun süreli kullanım sonuçları incelendiğinde beynimiz üzerindeki etkisi yadsınamayacak derecededir; nöron ölümlerinin önüne geçmektedir. Bu yolla Alzheimer ve Parkinson hastalıklarının önüne geçmede faydalıdır.

yesil-cay

Yeşil Çay İçerek Zayıflayın

Yeşil çay, özellikle diyet yapanların ve zayıflamak isteyenlerin başvurduğu içeceklerin başında gelmektedir. Ve bu konuda pek de haksız sayılmazlar. Güçlü antioksidan etkisiyle yağları parçalamakta ve birikimine engel olmakta, metabolizmayı hızlandırmakta ve açlık hissinin önüne geçmemizde yardımcı olmaktadır. Diyetisyenler, özellikle bel bölgesindeki yağlanmanın giderilmesinde yeşil çayın faydalı olduğu konusunda hemfikirdirler.

 

Yeşil çay kalp sağlığı açısından da oldukça faydalıdır, kalp hastalıklarının birincil nedeni olarak belirtilen ve tromboz olarak bilinen kan pıhtılaşmasına karşı etkilidir. Kandaki yüksek kolesterolü giderir, kan şekerinin yükselişini engeller ve şeker seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Tüm bu faydalarının yanında ağız sağlımız ve cildimiz üzerinde de etkileri bulunmaktadır. Yeşil çay, insan ağzında yaşayan birçok bakteriyi öldürür ve üremesine engel olur. Cilt üzerinde ise en çok Asya kadınlarından öğrendiğimiz maskelerin içine girerek cilde daha bir dinç görünüm sağlamakla beraber güneşten kaynaklanan sorunlara karşı da etkilidir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: